İsyan, gündüz, gece

İsyan. İsyanın en kabul görülebilir hali, evvela düzülmekten geçer. Toplum tarafından, devlet tarafından, aile tarafından. Özetle insana ait, dair ne varsa insanın yarattığı her olgu tarafından. Bazen sadece coğrafya tarafından, kafalar arası engebeli araziler tarafından, viyadükler, asfaltlı yollar, dümdüz yokuş aşağılar tarafından. Birincil kural düzülmektir.. En adaletsizi ise tanrı tarafından becerilememiş halidir. Doğarken eksik bir bacakla, eksik bir böbrekle, eksik bir beyinle. Herkes kadar yaşamaya hakkın vardır. Ama yoktur.

Gündüz. Herkes ayıktır. bankacılar, bahçeler, çiçekler, simit satıcıları, tinerciler, garsonlar ve hamamböcekleri. Hepsi birbirinden daha ayıktır. Gündüzleri kahvaltı yapılır. Akşam kahvaltı yaparsan yadırganır. Gündüzleri çay içilir. Gündüz rakı içersen yadırganır. Gündüzleri uyuşturucu kullanmak yadırganır. Gündüzleri hırsızlık olayları garipsenir, gündüzleri sevişmeniz bile garipsenir. Gündüzleri uykudan uyanılır, poğaça yenir, gazete okunur. Kısacası gündüzleri sevişemezsin, alkol içemezsin,  bir ev soyamazsın, ve bir ormanı kundaklayamazsın.

Gece. Geceler. Anasını siktiğimin geceleri. Gündüz mâkul görülmeyecek her davranış makuldür. Kabul görür. Ölürsen ölmen makuldür. Gece yarısı evinde ölebilirsin. Sobadan sızan gazla ölebilirsin. Kimse nasıl farketmemiş demez. Çünkü gecedir. Gece bir kamyonun altında ezilerek feci şekilde can verebilirsin. Çünkü karanlıktır, ve o iki elin parmaklarından daha fazla tekerlekli kamyonu farketmeyebilirsin.  Kimse farketmeni beklemez. Gece 8 kişi tarafından tecavüze uğrayıp cesedini çöpe atabilirler. Çünkü gecedir, ve gündüz yaşanması kadar garipsenmez. Gece ilkeldir, özüne dönersin. En sağılmış haline.

Bira bir çeşit malt içeceğidir. Arpayla yaparlar,buğdayla yaparlar, içine alkol koyarlar. Tarihi şaraptan eskidir. Bu da böyle bir gereksiz bilgi.

Reklamlar

Lütfen Yorum Bırakınız..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s